سلامتی

بلغمی مزاج ها محافظه کار و تنبل

بلغمی مزاج ها کمتر احساساتی می شوند و قدرت تمرکز پایینی دارند .آن ها اهل ریسک نیستند و همیشه در چهارچوب امنیت حرکت می کنند.دنبال صلح و صفا در روابط شان اند.هر فرد زمانی که بدنیا می آید مزاجی دارد که از پدرو مادر به ارث می برد.و آن مزاج طبیعی اوست .اما بعدها ممکن است تحت تاثیر آب و هوا و تغذیه و تغییرات هورمونی دوره بلوغ این مزاج تغییر کند.

هر فرد بطور طبیعی دارای مزاجی است و داشتن مزاج سوداوی -صفراوی -بلغمی یا دموی مشکلی بوجود نمی آورد .مشکل زمانی بوجود می آید که یکی از این مزاج ها در بدن غلبه پیدا کند و سطح آن از سطح طبیعی در بدن بالاتر برود.اگر بلغم در سر اضافه شود حماقت ایجاد می کند .بلغم باعث سردی مغز می شود به همین دلیل داروهای افزایش حافظه گرم هستند .

سردی مغز باعث آلزایمر می شود .بلغم باعث می شود بدن علیه خودش انقلاب کند و رماتیسم مفصلی بوجود می اورد .بلغم مربوط به سیستم لنفاوی و ایمنی بدن است .

بلغمی مزاج ها از نظر اخلاقی

بلغمی مزاج ها درون گرا و کم حرف و آرام اند.حال و حوصله انجام هیچ کاری را ندارند.همیشه کسل و خواب آلود اند .کلا آدم های تنبلی هستند .بی نشاط وخونسرد اند .هیچ چیز نمی تواند باعث تحرک و جنب و جوش و هیجان در اینها شود .از آنها هستند که اگر دنیا را آب ببرد اینها را خواب می برد.انرژی بدن شان پایین است و جنب و جوش پایینی دارند.معاشرت اجتماعی زیادی ندارند و کلا اهل معاشرت نیستند.معاشرت هایی هم که دارند به خاطر شرایط کاری انجام می دهند وگرنه اگر به میل خودشان باشد دوست دارند یک کلمه با کسی حرف نزنند.

اهل احساسات نیستند و کمتر احساساتی می شوند .قدرت تمرکز پایینی دارند و حافظه شان ضعیف است . برای یادگیری هیچ چیز علاقه و انگیزه ایی نشان نمی دهند و کلا آدم های بی انگیزه ایی هستند .واقع گرا هستند و زود پذیرای واقعیت می شوند .خیلی زود خود را با شرایط سازگار می کنند.همیشه شرط احتیاط را رعایت می کنند.اهل قانون و منظم اند هیچ وقت و تحت هیچ شرایطی قانون گریز نیستند .همیشه منظم و تابع قانون اند .قانون از نظر این افراد وحی منزل است که حتما باید اجرا شود .اهل ریسک نیستند و همیشه در چهارچوب امنیت حرکت می کنند.

این افراد به دلیل صبر بالایی که دارند دیر عصبانی می شوند .حوصله زیادی دارند خیلی کمتر می بینید که این افراد پرخاش کنند یا عصبانی شوند .

سر به زیر اند و سرشان به کار خودشان گرم است .خیلی زود تسلیم اتفاقات می شوند و خیلی زود هم با شرایط جدید سازگار می شوند .انرژی برای تغییر شرایط ندارند و یا اصلا نیازی به این کار نمی بینند .

انعطاف پذیرند و تحت تاثیر حرف دیگران .در روابط شان دنبال صلح و صفا هستند و درگیری با کسی ندارند اگر هم درگیری پیش بیاید این ها خود را کنار می کشند چون اصلا اهل در گیری و زدو خورد نیستند .همیشه دنبال سازش و مدارا هستند .خوش اخلاق اند و دوست داشتنی و بخاطر این اعتماد همه را جلب می کنند .بخشنده و مهربان اند و دلسوز .اهل معنویات اند و مذهب . با همه این ها اهل پنهان کاری اند و مرموز .در عرف به آن ها موذی می گویند.در عوض راز نگهداران خوبی هستند از این جهت سینه آن ها پر است از رازهای نگفته دیگران .در کارها سخت گیری نمی کنند و آسان می گیرند.

بلغمی مزاج ها از نظر ظاهری

از نظر ظاهری بلغمی مزاج ها قد کوتاهی دارند و هیکل شان درشت است. چاقی شکمی دارند و چربی بدن شان بالاست که این چربی گاهی در پهلوها نیز دیده می شود.علاقه زیادی به خوردن مواد سرد و تر دارند .پوست شان روشن و شفاف است ورنگ شان پریده است.کف دست و پایشان سرد است.موی سرشان نازک و کم پشت است و رنگ موی شان روشن و یا سفید است.ریزش مو نیز دارند.هر چه سردی مغز بیشتر باشد موها روشن تر می شوند .عرق بدن این ها کم است و عرق شان بوی بدی ندارد .

چشما نشان درشت و بی حال است .ترشح بزاق دهان شان زیاد است به همین دلیل زیاد تشنه نمی شوند .کلمه به کلمه حرف می زنند و بیشتر سال احساس سرما می کنند.خواب شان زیاد است و بعد از بیدار شدن از خواب باز هم کسل اند .معده شان نفخ زیادی دارد گوارش آنها توانایی هضم غذا را ندارد .زیاد غذا می خورند و تحمل گرسنگی را ندارند .مواد شور و شیرین و پر ادویه زیاد مصرف می کنند .میل جنسی و توان جنسی کمی دارند .زمستان باعث افزایش بلغم در بدن می شود .به همین دلیل این افراد در زمستان حال خوشی ندارند .زیاد شدن بلغم سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند.

بیماری های بلغمی مزاج ها

افسردگی -مشکلات بارداری –رماتیسم مفصلی -آرتروز -پادرد -کمر درد -ورم پا –ریزش موانزال زود رس -تاخیر در قاعدگی -سکته -فلج -سینوزیت -دیابت -تپش قلب هنگان بیدار شدن از خواب .

خوردن سیب و گلابی برای بلغمی مزاج ها مفید است
خوردن سیب و گلابی برای بلغمی مزاج ها مفید است
توصیه هایی به بلغمی مزاج ها

-در سرما و در شب از غذاهایی که مزاج سرد وتر دارند بپر هیزند.

-ماساژ بدن برای این افراد مفید است.

-غذاهایی با طبع گرم وخشک بخورند .

-از خواب زیاد بپرهیزند به علت افزایش سردی بدن .

-حمام گرم و سونای خشک برای آنها مفید است.

-تحرک کافی داشته باشند زیرا کم تحرکی رطوبت بدن را زیاد می کند.

-اسفند و کندر در خانه دود کنند.

-بخور اسطوخودوس و بابونه و آویشن برایشان مفید است.

-روزی ۲ وعده غذا بخورند زیرا توان هضم گوارش آنها کم است.

-بیدار شدن هنگام طلاوع آفتاب بلغم بدن را پایین می آورد.

خوردن ریشه هایی مثل هویج و چغندر برای بلغمی مزاج ها مفید استasemari.ir
خوردن ریشه هایی مثل هویج و چغندر برای بلغمی مزاج ها مفید است-asemari.ir

بلغمی مزاج ها چه نخورند

مواد لبنی ترش -سرکه -برنج سفید -عدس -هندوانه -گوشت گاو -قارچ -سیب زمینی -میوه ترش -کیوی -میوه نرسیده و کال -گوشت سفید خیار -کاهو -غوره و سماق . این افراد باید لبنیات و برنج را باید با مصلح آن مصرف کرد .برنج را می توان با زیره و لبنیات را با پونه یا نعنا می توان مصرف کرد .

نارگیل برای بلغمی مزاج ها مفید است -asemari.ir
نارگیل برای بلغمی مزاج ها مفید است -asemari.ir

غذاهای مفید برای بلغمی مزاج ها

گوشت شتر – کبوتر -بوقلمون -سیب گلابی -نارگیل -هل و دارچین و زنجبیل -کرفس- نعنا و ریحان و جعفری و مرزه -ترب سیاه و سفید -شلغم – هویج -آویشن و رازیانه -نخود و گندم و لوبیا چیتی -پسته و بادام و گردو.

منبع :سایت خودشناسی

برچسب ها

مریم شینی

مریم شینی فارغ التحصل از دانشگاه شهید چمران اهواز - علاقمند به وب و فضای مجازی. از اینکه بتوانم مطالب جذاب و مورد علاقه شما را ارائه دهیم بسیار خوشحال میشم. با ارائه نظرات و پیشنهادات خود به افزایش کیفیت سایت کمک کنید. اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی و معرفی به دوستان خود فراموش نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن