سلامتی

نشانه های غلبه سودا در بدن

خصوصیات مزاج سوداوی که منظور همان غلبه این مزاج است باید گفت که مزاج این افراد خشک و تر است.در واقع همه افراد زمانی که به دنیا می آیند دارای یک مزاج طبیعی اند اما وقتی یکی از مزاج های دم -بلغم -سوداو صفرا غلبه کند تعادل و نظم بدن را بهم می زند و باعث بروز مشکلات و بیماری هایی نیز می شود.وب سایت آسماری خصوصیات مزاج سوداوی چه از نظر ظاهری چه از نظر اخلاقی و اینکه این افراد چه بخورندو چه نخورند را در زیر برای شما آورده است.

خصوصیات مزاج سوداوی

از نظر اخلاقی

از نظر اخلاقی این افراد پایبند قانون و مقررات اند و کلا انسان های منظمی هستند.آنها در کارشان دقیق اند و به سوی کمال طلبی گرایش دارند.در هر کاری دوست دارند به بالا ترین سطح برسند .این افراد در برخورد با مسائل واقع بین و منطقی اند.و به نظ انسان های بی احساسی می رسند.آنها در هر کاری عاقلانه فکر می کنند و تصمیم می گیرند.آنها زیر بار ریسک نمی روند و محافظه کارانه عمل می کنند.و همیشه به عاقبت کار می اندیشند.از لحاظ اقتصادی ولخرج نیستند و همیشه به فکر روز مبادا هستند.این افراد بیشتر فکر می کنند تا اینکه حرف بزنند.کم حرف و گوشه گیر اند و در ارتباطات اجتماعی خشک و  جدی اند.اگر هدفی را در زندگی انتخاب کنند سرسختانه پیگیر آن هستند و تا رسیدن به هدف پای کار می مانند.از خصوصیات مزاج سوداوی این است که متاسفانه این افراد کینه ایی و بدبین و شکاک اند .از دیگر خصوصیات افراد سوداوی این است که زود رنج اند و همه چیز را به دل می گیرند.در کل آنها آدم های قابل اعتمادی هستند و می توان در شرایط سخت به آنها تکیه کرد.تمایل به معنویات در آنها کم است و به مسائل منفی گرایش دارند.

از نظر ظاهری

از نظر ظاهری هیکل افراد سوداوی نحیف و لاغر است اما در بین آنها افراد چاق هم دیده می شود.اسکلت بدن آنها کشیده است زیرا سودا موجب کشیدگی استخوان ها می شود.این افراد استخوان دست و ساعدشان کشیده است و زمانی که چاق شوند از ناحیه شکم و کمر چاق می شوند .رنگ پوستشان سبزه یا جوگندمی است و پوست بدنشان خشک و سرد است.موهایشان ضخیم و پرپشت است و ناخن آنها با کوچکترین ضربه ایی می شکند..سفیدی چشم آنها تیره است و زیر چشم شان تیرگی دیده می شود.دهانشان خشک و کم آب است . حس بویایی و شنوایی قوی دارند.خواب شان سبک است و کلا خواب آرامی ندارند .اغلب کابوس می بینند یا اینکه می بینند از پرتگاهی سقوط کرده اند.این افراد گوارش نرمال ندارند و کم غذا هستند .از دیگر خصوصیات مزاج سوداوی این است که توان جنسی این افراد کم است یعنی میل جنسی دارند اما توان رابطه جنسی را ندارند .و بیشتر علاقه به رفتار محبت آمیز دارند تا رابطه جنسی.تمایل به غذای شور و شیرین دارند و به ترشی جات علاقه ایی ندارند.پوست این افراد خشک و خشن است و موی خشک دارند و اغلب مو خوره را تجربه می کنند.

رژیم غذایی افراد سوداوی باید چگونه باشد

این افراد باید غذاهای گرم و تر مصرف کنند.مصرف غذاهای کنسرو شده -سوسیس و کالباس -مصرف غذاهای چرب و شور و پر ادویه را باید به حداقل برسانند.سیب زمینی -بادمجان و فلفل دلمه سودا را افزایش می دهد.مصرف خاکشیر و آب سیب برای این افراد مناسب است.این افراد باید بیشتر از غذاهای گرم و تر استفاده کنند.از خصوصیات افراد سوداوی گوشه گیری و افسردگی است ولی داشتن روابط اجتماعی و معاشرت با دیگران -تفریح و شادی سودا را در بدن کم می کند.استفاده از روغن های طبیعی مثل کنجد و زیتون برای ماساژ بدن بخصوص بعد حمام برای این افراد مناسب است.مزاج سوداوی در فصل سرد و خشک مثل پاییز تشدید می شود..اگر شما این مزاج را دارید می توانید در فصل پاییز و زمستان به مناطق گرمسیر سفر کنید.

موز میوه ایی مناسب برای افرادی که خصوصیات مزاج سوداوی دارند
موز میوه ایی مناسب برای افرادی که خصوصیات مزاج سوداوی دارند
غذاهای مفید برای افراد سوداوی

از خصوصیات افراد سوداوی این است که کم غذا هستند و ریزه خواری می کنند.این افراد باید غذاهایی را که برایشان مفید است مصرف کنند تا خلط بدن شان نیز تنظیم شود.از خوراکی هایی که برای این افراد مفید است عبارتند از کوشت بره -شتر مرغ -حبوبات -طالبی -گلابی -سبزی هایی مثل نعنا -ریحان -ترخون و مرزه -چغندر -شلغم -کشمش – خرما – ارده -انگور -خربزه -دل و جگرو قلوه -قیسی -موز -آناناس-غذاهایی مانند خورش آلو اسفناج .

خرما مناسب برای افرادی که خصوصیات مزاج سوداوی دارند
خرما مناسب برای افرادی که خصوصیات مزاج سوداوی دارند
چه کارهایی سودا را افزایش می دهد

-قرار گرفتن در معرض امواج کامپیوتر -موبایل -و رادیو سودا را در بدن افزایش می دهد.

-تنظیم نبودن وقت خواب و کم خوابی یا دیر خوابیدن .حتی این که سب نخوابیمم و بجایش در روز بخوابیم نیز باعث به هم خوردن اخلاطو غلبه سودا می شود.

-استرس و غم غصه و فکر زیاد باعث غلبه سودا می شود.

-گوشه نشینی و گوشه گیری

-خوردن غذاهای کنسروی و مانده

-خوردن چای زیاد و نوشابه های گازدار

ASEMARI.IR
ASEMARI.IR
غلبه سودا باعث بروزچه بیماری هایی می شود

لکه های سودایی پوست :لکه های قهوه ایی که بعد از مدتی سیاه می شوند.این لکه ها بر اثر رسوب سودا بوجود می آید .برای درمان باید سودای اضافی دفع شود و کبد پاکسازی شود.حجامت هم برای درمان این بیماری نیز می تواند کمک کننده باشد.

منبع :سایت خودشناسی

برچسب ها

مریم شینی

مریم شینی فارغ التحصل از دانشگاه شهید چمران اهواز - علاقمند به وب و فضای مجازی. از اینکه بتوانم مطالب جذاب و مورد علاقه شما را ارائه دهیم بسیار خوشحال میشم. با ارائه نظرات و پیشنهادات خود به افزایش کیفیت سایت کمک کنید. اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی و معرفی به دوستان خود فراموش نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن