سرگرمی

۱۶تا ازمکان های ممنوعه دنیا که دیدن آنها قدغن است

مکان های ممنوعه دنیا که ناخودآگاه با شنیدن نام آن مشتاق به دیدن آن می شوید برخی به دلایل نظامی و امنیتی برخی به دلایل طبیعی و غیره امکان بازدید از آنها به صورت قانونی وجود ندارد.و تنها باید به دیدن عکس آنها از اینترنت بسنده کنیم .وب سایت آسماری این مکان های ممنوعه را به شما معرفی خواهد کرد.

مکان های ممنوعه دنیا

آرشیو واتیکان -ایتالیا

یکی از مکان های ممنوعه دنیاست و حاوی مقالات دولتی -مکاتبات و حساب کتاب های پاپ و اسناد مهم دیگر که مربوط به قرن ها و سال ها پیش است.در حال حاضر تنها محققین مجرب می توانند درخواست ورود به این مکان را بدهند و حتی برای محققین نیز محدودیت وجود دارد.

آرشیو واتیکان یکی از مکان های ممنوعه دنیا
آرشیو واتیکان یکی از مکان های ممنوعه دنیا
جزیره سنتینل شمالی -هند

این جزیره به لحاظ سیاسی به هند تعلق دارد و برای سواحل زیبا وطبیعت خیره کننده اش مشهور است.بااین حال قبائل بومی آن به شدت خصمانه و خشونت آمیز با بیگانگانی که به این جزیره وارد می شوند رفتار می کنند.آنها هر گونه تماس با بیرون را رد می کنند.و حتی افرادی را که به جزیره بروند را می کشند .و این علت اصلی ممنوعه شدن این مکان است.

جزیره سنتینل در هند یکی از مکان های ممنوعه دنیا
جزیره سنتینل در هند یکی از مکان های ممنوعه دنیا
غار LASCAUXCAVES -فرانسه

این غار در جنوب غرب فرانسه است و در آن نقاشی هایی مربوط به ماقبل تاریخ قرار دارند .از سال ۱۹۶۳ ورود عموم به این غار ممنوع شده است.و هرگونه حضور انسان در غار بطور بالقوه مخرب محسوب می شود.

asemari.ir
asemari.ir
منطقه ۵۱ نوادا -ایالات متحده آمریکا

این منطقه در بیابان نوادا قرار دارد.یک پایگاه نظامی مخفی آمریکایی است که ماهیت آن برای عموم در پرده ایی از ابهام است.این احتمال وجود دارد که به عنوان یک سایت برای توسعه و آزمایش هواپیمای تجاری و سلاح های تجربی باشد.

asemari.ir
asemari.ir
جزیره آتشفشانی ایسلند

انی جزیره در ساحل جنوبی ایسلند است و فوران آتشفشانی که در سال ۱۹۶۳تا۱۹۶۷ اتفاق افتاد بوجود آمده است.بازدید از این جزیره تنها برای عده ایی از دانشمندان آزاد است .و این امر باعث می شود بدون دخالت عوامل خارجی پیوند زیست محیطی طبیعی صورت گیرد.

asemari.ir
asemari.ir
اتاق ۳۹- کره شمالی

یک سازمان مخفی در ارتباط با دیکتاتوری های خانواده کیم است.این مکان محل اداره امور مالی خانواده و مقامات ارشد با مشاغلی مانند جعل وقاچاق مواد مخدر است.این مکان در ساختمان حزب کارگر در پیونگ یانگ واقع شده است.

asemari.ir
asemari.ir
غار بذر نروژ
غار بذر نروژ یکی از مکان های ممنوعه دنیا
غار بذر نروژ یکی از مکان های ممنوعه دنیا

در یک جزیره دور افتاده در مجمع الجزایر اسلوبرد در قطب شمال قرار دارد و در واقع یک انبار غذا و محل حفاظت از دانه های گیاهی است که برای مواقع بحرانی جهانی یا منطقه ایی در نظر گرفته شده است.این مرکز توان ذخیره ۴٫۵ میلیون نمونه دانه را دارد.

مترو ۲ روسیه

یک سیستم زیر زمینی مخفی است که به موازات مترو ساخته شده است.بخش زیادی از تونل آن برای استفاده بسته شده است.و در حال حاضر استفاده نمی شود.این تونل در طول حکومت استالین ساخته شد و مقامات دولتی و نهادهای حکومتی نه آن را تایید و نه تکذیب می کنند.

کارخانه کوکاکولا -جورجیا ایالات متحده

فرمول ساخت نوشابه کوکاکولا پس از سال ها هنوز مخفی مانده است.این فرمول از ۱۲۵ سال پیش تاکنون دست نخورده است .احتمالا علت ممنوعیت بازدید از این کارخانه نیز همین بوده است.

asemari.ir
asemari.ir
جزیره مار -برزیل

این جزیره در ساحل سائوپائولو برزسل واقع شده است . در این جزیره مارهایی زندگی می کند که که زهر آن بسیار قدرتمند است و انسان را ذوب می کند.

جزیره مار از مکان های ممنوعه دنیا
جزیره مار از مکان های ممنوعه دنیا
جزیره برادر شمالی -نیویورک

یکی از مکان های ممنوعه در نیویورک است که در شرق رود نیویورک قرار دارد.این جزیره دارای تاریخ غم انگیزی است.در ابتدا به عنوان بیمارستان قرنطینه تاسیس شد و در واقع خانه اولین آمریکایی است که به تب تیفوئید مبتلا شده بود .در حال حاضر این مکان به عنوان پناهگاه پرنده عمل می کند.و مردم مجاز به بازدید آن نیستند.

موزه جاسوسی -چین

موزه آموزش امنیت ملی جیانگ سو در نایجینگ شرق چین یک موزه جاسوسی شناخته شده است .به گفته مدیر موزه اقلام نمایش داده شده مانند مجموعه ایی از تپانچه های کوچک و دوربین های مینیاتوری وسیم کشی های پنهان ممکن است برای افراد بیگانه جلب توجه کنند.تنها بازدیدکنندگان چینی مجاز به بازدید از این موزه اند .اما فیلم برداری و عکس برداری در این موزه ممنوع است.

پایگاه موشکی روسیه

در کوه های جنوب اورال در روسیه قرار دارد.این پایگاه توسط دو گردان احاطه شده است تا مانع از ورود افراد به آن شود .این پایگاه شامل موشک های اتوماتیک است که می توانند از راه دور فعال شوند.

جزیره poveglia-ایتالیا

این جزیره بین ونیز و لیدو در شمال ایتالیا قرار دارد.آن یک مکان پیچیده با گذشته تاریک است.گفته می شود این جزیره به عنوان یک ایستگاه قرنطینه طاعون وبوده و بیش از ۱۶۰۰۰۰ را آلوده کرده است.در ولقع این اعتقاد وجود دارد که ۵۰ درصد خاک این محل شامل بقایای انسان ها است .

آرامگاه نخستین امپراطور چین

قبر بنیان گذار چین در زیر یک تپه در چین مرکزی دفن شده است.محل دفن شامل یک شبکه پیچیده از غارهای زیر زمینی است که پر از همه چیزهایی است که امپراطور در زندگی پس از مرگ نیاز دارد.اما خود آرامگاه مورد اکتشاف واقع نشده است .ممکن است دولت چین هرگز اجازه ندهد این آرامگاه حفر شود.

راف منویت -انگلستان

این منطقه در شمال یورکشایر  انگلستان قرار دارد و اعتقاد بر این است این مکان بزرگترین سیستم نظارتی در جهان و یک مرکز پیچیده برای استراق سمع است.

برچسب ها

مریم شینی

مریم شینی فارغ التحصل از دانشگاه شهید چمران اهواز - علاقمند به وب و فضای مجازی. از اینکه بتوانم مطالب جذاب و مورد علاقه شما را ارائه دهیم بسیار خوشحال میشم. با ارائه نظرات و پیشنهادات خود به افزایش کیفیت سایت کمک کنید. اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی و معرفی به دوستان خود فراموش نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن