سلامتی

خواص روغن های گیاهی طبیعی

خواص روغن های گیاهی طبیعی امروزه ما رامجاب کرده تا بخش وسیعی از بیماریها را با این روغن ها درمان کنیم.روغن هایی که هم مصرف خوراکی دارند و هم می توانند بیماری های مارا درمان کنند علاوه بر آن بر روی زیبایی ما نیز بی تاثیر نیستند.از خواص روغن های گیاهی طبیعی می توان به خواص درمانی -آرایشی و خوراکی اشاره کرد.حتی می توان این روغن های را جایگزین کرم ها ولوسیون های تقویت کننده پوست کرد.

این روغن ها می توانند جایگزین خوبی برای داروهای شیمیایی باشند و حتی در پخت و پز نیز می توانند استفاده شوند و با خواص زیادی که دارند می توانید با خیال راحت آنها را جایگزین روغن های مایع و جامد کنید.بعضی  از این روغن ها خواص چندگانه دارند یعنی هم خواص دارویی دارند و هم آرایشی اند و بعضی تنها مالشی اند.

وب سایت آسماری در این مقاله خواص روغن های گیاهی طبیعی را برای شما آورده است.

خواص روغن های گیاهی طبیعی

خواص روغن کنجد

روغن کنجد از روغن هایی است که دارای خواص روغن های گیاهی طبیعی است.جهت پخت وپز و سرخ کردن وسالاد مناسب است.جلوگیری از تصلب شرائن و بسته شدن عروق می کند.

جلوگیری از بروز سکته قلبی و از بروز آب مروارید پیشگیری می کند.هم چنین باعث کاهش فشارخون در افراد مبتلا به فشار خون بالا می شود و درمان کننده کم خونی است.

خواص دارویی خوراکی و آرایشی روغن های گیاهی-asemari.ir
خواص دارویی خوراکی و آرایشی روغن های گیاهی-asemari.ir
خواص روغن آفتابگردان

روغن آفتابگردان دارای خواص دارویی خوراکی و آرایشی روغن های گیاهی است.جهت پخت و پز وسرخ کردن وسالاد مناسب است.ضد التهاب است و منبع غنی امگا۳است.مناسب برای کسانی که پوست آنها در اثر تابش آفتاب یا واکنش های آلرژیک آسیب دیده است.

خواص روغن هسته انگور

روغن هسته انگور نیز  دارای خواص دارویی خوراکی و آرایشی روغن های گیاهی است.جهت پخت وپز وسالاد مناسب است و منبع غنی ویتامین هامواد معدنی وامگا ۳ و کاهش دهنده کلسترول-چربی و فشارخون است.

پیشگیری از گرفتگی رگهاو عروق می کند و موثر در تنظیم قندخون وپیشگیری از دیابت و طراوت بخش وشاداب کننده پوست است.

خواص دارویی خوراکی و آرایشی روغن های گیاهی-asemari.ir
خواص روغن های گیاهی طبیعی-asemari.ir
خواص روغن فندق

دوپینگ پوست و مو-مژه و ابرو و تقویت کننده معده است.بهترین داروی ریزش مو و پیشگیری از سرطان سینه و پروستات است .هم چنین دفع کلسترول بد و تقویت ماهیچه های بد است.

خواص روغن بادام شیرین(خواص مالشی)

 

asemari.ir
asemari.ir

این روغن باعث تقویت اعصاب و رفع بی خوابی واضطراب(ماساژ پیشانی قبل خواب) می کند.مفید برای سرفه خشک و صاف کردن صدا است و مالیدن آن  به پلک باعث رفع خستگی چشم و دید بهترمی شود.

باعث پرپشت شدن ابرو و مژه ها و درمان ریزش مو و رفع بیماری اگزما و رفع التهاب معده وبرونشیت می شود.

خواص روغن بادام تلخ

رفع لکه وصاف شدن چین و چروک پوست می کند و رفع خشکی وترک دست و پا.برطرف کننده درد و صدای گوش و از بین بردن جوشهای میکروبی و درمان  کننده تنگی نفس است.

خواص روغن زیتون

روغن زیتون دارای خواص دارویی خوراکی و آرایشی روغن های گیاهی است.جهت پخت و پز وسالاد مناسب است.سلامت شریانها را تامین می کندو باعث تنظیم قندخون بدن می شود.

کلسترول خون را کاهش می دهد و مانع رسوب پلاکها در جدار شریانها می شود.

asemari.ir
asemari.ir-خواص روغن های گیاهی طبیعی
خواص روغن کتان

موثر در جهت رژیم های لاغری صحیح و رفع آکنه -اگزماو آفتاب سوختگی است.منبع غنی امگا۳و یک ضد آفتاب طبیعی ودرمان کننده پوکی استخوان است.

خواص روغن سیاهدانه

تسکین دهنده سریع دردهای بدن است و کاهش دهنده قندخون و تعادل فشارخون است.موثر در جهت بهبود آرتروز و التهاب لثه و درمان کبد چرب -سر درد و سرگیجه(خوراکی) است.

asemari.ir
asemari.irخواص روغن های گیاهی طبیعی
خواص روغن تخم کدو

مفید برای پروستات است و جلوگیری کننده  از پوکی استخوان.تنظیم کننده قندخون و رفع اختلالات دفع ادرار هم چنین تقویت قوای جنسی مردانه نیز می باشد.

خواص روغن کرچک

مناسب برای چین و چروک پوست و ملین و ضد یبوست است.ضدعفونی کننده و از بین برنده خشکی ترک دست و پا و غلیظ ترین روغن موجود که چروک های عمیق را درمان میکند.

asemari.ir
asemari.ir
خواص روغن نارگیل

این روغن مرطوب کننده ایی عالی برای پوست است تقویت کننده قوای جنسی خانم ها است و لوسیونی منحصر به فرد برای بدن است که باعث کاهش لکه های پوستی و بهبود علائم آن می شود.

خواص روغن رازیانه

روغن رازیانه دارای خواص دارویی خوراکی و آرایشی روغن های گیاهی است.بهترین روغن جهت افزایش شیردهی بانوان است.ویکی از بهترین نرم کننده های پوست دست و بدن و ضد چین و چروک و جوان کننده پوست مناسب برای ماساژ درمانی و از بین برنده موهای زائد است.

خواص روغن جوانه گندم

روغن جوانه گندم دارای خواص دارویی خوراکی و آرایشی روغن های گیاهی است.این روغن به دلیل خواص انتی اکسیدانی با پیری پوست مبارزه می کندسیستم ایمنی و سیستم عصبی بدن را بهبود می بخشد.

حاوی مقادی بالایی از ویتامین A وD پروتئین و لسیتین می باشد هم چنین ضد چین و چروک دور چشم و ضد جوش صورت است.

خواص روغن زرده تخم مرغ

درمان کننده قطعی واریس است.ضدخشکی پوست صورت و بدن هم چنین تقویت کننده پیازمو و تقویت فولیکول های مو ابرو و مژه و درمان کننده شب ادراری در کودکان است.

خواص روغن سقز

این روغن دارای ویتامین D فراوان است.درمان کننده پادرد و کمر درد است و هم چنین درمان کننده گرفتگی و ضرب خوردگی و درمان واریس و دردهای استخوانی است.

خواص روغن نعنا

درمان کننده معده اسیدی و به سوء هاضمه کمک می کند.برای سرماخوردگی و سرفه خوب است و سر درد را تسکین می دهد.

خواص روغن خراطین

حجم دهنده قسمتهای مختلف بدن بویژه در آقایان است.حجم دهنده و سفت کننده سینه و چاق کننده صورت است.هم چنین ماساژ آن روی عضلات باعث خونرسانی بیشتر می گردد.

خواص روغن شترمرغ

این روغن درمان کننده درد مفاصل است  از ریزش مو جلوگیری می کند.خاصیت تسکین دهندگی بالا دارد وباعث ایجاد و حفظ رطوبت روی پوست می شود.مناسب برای از بین بردن پف زیر چشم است.

خواص روغن شاهدانه

این روغن مناسب برای ورزشکاران و کسانی که به داشتن عضله علاقه مند اند مناسب است.نافذ جهت درمان بیماری MS تقویت سیستم ایمنی بدن و تنظیم کننده هورمون هااست.

هم چنین مانع گسترش سلولهای سرطان سینه در بدن می شود وتاثیر ضد افسردگی دارد.

خواص روغن کندوش

موثر ترین روغن جهت درمان تاسی و کچلی سر است که بی حسی دست و پا را نیز رفع می کند. و مسکن فوری انواع دردهای عضلانی و مفصلی است.

خواص روغن هسته انار

این روغن درمان کننده پسوریازیس است و با رادیکال های آزاد مبارزه می کند. لایه بردار پوست است (۳۰ دقیقه بیشتر روی پوست نباشد) و باعث کاهش سرطان پوست می شود.

asemari.ir
asemari.ir- خواص روغن های گیاهی طبیعی
خواص روغن هسته آلبالو

این روغن اثر ضد لک قوی دارد. باعث بستن منافذ پوست که در اثر جای جوش و زخم ایجاد شده اند می شود .هم چنین  باعث کاهش لکه های پوستی و بهبود علائم آن می شود.

خواص روغن پسته

روغن پسته جهت درمان کم خونی مناسب است و مصرف آن به این صورت است که ۱۲تا۲۰قطره در آبمیوه چکانده و مصرف کنید.این روغن خواص درمانی و غذایی دارد.

سیستم ایمنی بدن را تقویت می کندو خطر بروز حمله های قلبی را کاهش می دهد. وباعث افزایش آهن خون می شود.

خواص روغن کوهان شتر

این روغن بهترین پاسخ جهت درد مفاصل است.و حتی درد دیسک کمر را بهبود می بخشد.و جهت درمان قطعی درد نیز موثر است.مسکن و معالج دردهای مفصلی است.

خواص روغن زنجبیل

این روغن برای لاغری مناسب بوده .طبع آن گرم است وقوای بدن را تقویت می کند.سر درد را تسکین می دهد.درمان کننده عفونت های قارچی است.هم چنین درمان کننده مشکلات تنفسی است و باعث رشد مجدد مو می شود.

خواص روغن اسطوخودوس

این روغن آرام بخش است و سر درد را تسکین می دهد.درمان کننده عفونت های قارچی است هم چنین درمان کننده مشکلات تنفسی است و باعث رشد مجدد مو می شود.

asemari.ir
asemari.ir- خواص روغن های گیاهی طبیعی
خواص روغن دارچین

این روغن برطرف کننده پادردهای رطوبتی است.و درمان کننده درد مفاصل و از بین برنده سنگینی گوش است هم چنین قوای جنسی را تقویت می کند.

خواص روغن میخک

درمان کننده درد دندان است .تسکین دهنده زخم های حاصل از نیش حشرات است.عفونت های قارچی را درمان می کند.و باعث شادابی پوست می شود.سیستم ایمنی را تقویت می کند.

هم چنین باعث بهبود راه های تنفسی می شود و سر درد را درمان می کند.

خواص روغن رزماری

رفع کننده درد ماهیچه ایی آرتریت است .نقرس را درمان می کند.درمان کننده یبوست و رفع کننده نفخ معده است.تقویت کننده رشد موها ست .شوره سر را رفع می کند.هم چنین مشکلات کبدی را درمان می کند.

خواص روغن گردو

این روغن کاهش دهنده کلسترول خون است و از بیماریهای قلبی و عروقی پیشگیری می کند.حافظه را تقویت می کند وباعث بهبود عملکرد مغز می شود.از تورم مفاصل جلوگیری می کند.سوخت وساز بدن را تنظیم و بالعث افزایش وزن می شود.

خواص دارویی خوراکی و آرایشی روغن های گیاهی-asemari.ir
خواص روغن های گیاهی طبیعی-asemari.ir
خواص روغن فلفل

این روغن گرم کننده عضلات است و باعث افزایش گردش خون می شود.ضد درد است و دردهای روماتیسمی و مفصلی را رفع می کند.هم چنین گرفتگی عضلات را رفع می کند.

خواص روغن شنبلیله

این روغن تقویت کننده پوست است و ضد عفونی کننده و خلط آور است.اسپاسم های عضله را کاهش می دهد.ماساژ آن روی شکم حالت تهوع را از بین می برد.هم چنین عفونت مجاری ادراری را درمان می کند.

خواص روغن بابونه

بو کردن این روغن استرس را رفع می کند.درمان کننده آکنه و افزایش دهنده جریان خون است. ضد التهاب و ضد عفونی کننده است .تب بر هاضم و عرق آور است.

خواص روغن اسپند

این روغن سیاه کننده رنگ مو و رفع کننده سنگینی گوش است.درمان کننده افتادگی رحم  است .درمان کننده جذام و زخم های پوستی لاعلاج است.درد سیاتیک و رماتیسم و آرتروز را درمان می کند.

خواص روغن هسته زردآلو

این روغن نرم کننده پوست است و کرم روده و معده را برطرف می کند.ورم مقعد را از بین می برد و سنگ مثانه را خرد می کند.تقویت کننده قوای جنسی است و بواسیر را درمان می کند.و برای ماساژ صورت استفاده می شود.

asemari.ir
خواص روغن های گیاهی طبیعی-asemari.ir
برچسب ها

مریم شینی

مریم شینی فارغ التحصل از دانشگاه شهید چمران اهواز - علاقمند به وب و فضای مجازی. از اینکه بتوانم مطالب جذاب و مورد علاقه شما را ارائه دهیم بسیار خوشحال میشم. با ارائه نظرات و پیشنهادات خود به افزایش کیفیت سایت کمک کنید. اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی و معرفی به دوستان خود فراموش نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن