سرگرمی

باهوشترین حیوانات جهان را بشناسید

باهوشترین حیوانات شاید تیتر عجیبی به نظر برسد اما باید بدانیم انسان ها تنها موجودات باهوش روی زمین نیستند.موارد خاصی وجود دارد که نشان می دهد ذهن حیوانات منحصر به فرد است .

وقتی صحبت از باهوشترین حیوانات می شود ناخودآگاه یاد دلفین ها می افتیم در صورتی که بقیه حیوانات هم حدی از توانایی ذهنی را دارند.و گاهی میزان هوش آنها بیشتر از تصور ما خواهد بود.

و گاهی حتی در انجام وظایف دقیق تر وکارآمدتر از انسان ها هستند.وب سایت آسماری در این مقاله تعدادی از باهوشترین حیوانات را به شما معرفی خواهد کرد.

باهوشترین حیوانات

ماهی مرکب

ساختار مغز این ماهی با سایر بی مهرگان در اقیانوس ها متفاوت است.زیرا آنها پیچیدگی هایی شبیه به مغز انسان دارند.آنها توانایی یادگیری مهارت جدید و توسعه ظرفیت را برای استفاده از ابزارهایی دارند که به آنها کمک می کند تا خود را از آسیب حفظ نمایند.

عنکبوت

یکی از کوچکترین موجودات هستند که سطح هدفمندی بالایی دارند بخصوص عنکبوت(PORTIA WHITE SUCKLER).این عنکبوت در آفریقا ساکن است.

عنکبوت یکی از باهوشترین حیوانات -asemari.ir
عنکبوت یکی از باهوشترین حیوانات -asemari.ir
مورچه ها

یکی از باهوشترین حیوانات مورچه ها هستند.اگر چه آنها کوچک اند اما توانایی خلاقانه ایی برای مقابله با بلایای طبیعی دارند.مورچه ها اغلب هماهنگ در گروه های عظیم برای ساخت لانه و شکار برای غذا عمل می کنند.و این نشان از هوش این موجودات کوچک دارد.

asemari.ir
asemari.ir
شامپانزه ها

یکی دیگراز باهوشترین حیوانات شامپانزه ها هستند.این حیوان از نظر ظاهر بسیار شبیه به انسان است .آنها می توانند محیط خود را دستکاری کنند حتی می توانند وظایفی را در جامعه بر عهده بگیرند وانجام دهند .

۹۹ درصد DNA انسان و شامپانزه مشترک است.آن ها می توانند مانند انسان در جوامع اجتماعی زندگی کنندو با محیط های مختلف سازگار شوند.آنها می توانند زبان اشاره را یادبگیرند.آنها از سنگ برای باز کردن آجیل و از برگ برای آشامیدن آب استفاده می کنند.و این نشان دهنده توانایی ذهنی آنهاست.

آنها وقتی که شطرنج یا پوکر بازی میکنند و رقابت می کنند این یعنی پیش بینی اینکه در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد .شامپانزه ها حافظه کوتاه مدت خوبی دارند و هرگز نباید هوش آنها را دست کم گرفت.

شامپانزه از باهوشترین حیوانات-asemari.ir
شامپانزه از باهوشترین حیوانات-asemari.ir
خوک ها

طبق تحقیقات توان ذهنی یک خوک میانسال مانند توانایی یک انسان سه ساله است .آنها می دانند چگونه با شرایط پیچیده محیط سازگار شوند.این حیوانات توان یادگیری مهارت جدید را دارند.

آنها می توانند هوشمند ترین حیوانات خانگی جهان باشند.آنها می توانند از آینه برای پیدا کردن غذا استفاده کنند.و سعی می کنند دیگر خوک ها را فریب دهند تا بتوانند غذای بیشتری بخورند.

asemari.ir
asemari.ir
موش صحرایی

دانشمندان کشف کردند موش ها مانند انسان ها می توانند برای آنچه انجام می دهند یا نمی دهند تصمیم گیری کنند.مطالعات هم چنین نشان می دهد که موش ها شگفت آور و خودخواه هستند.

آنها عجیب و غریب اند .آنها اسامی خود را یاد می گیرند وهنگام فراخوانی می آیند وبا صاحبانشان ارتباط بر قرار می کنند.

asemari.ir
asemari.ir
طوطی

مطالعات نشان داده اند پرندگان دارای توانایی استدلال انتزاعی استنباطی هستند .به نظر می رسد آنها به درک علیت و استفاده از آن به منظور درک جهان استفاده می کنند.

اگر چه توانایی آنها برای صحبت کردن تقلید خالص است اما آنها قادر به حل مشکلات نسبتا پیچیده هستند.حتی همین تقلید کردن نیز نیازمند توانایی ذهنی است که طوطی ها به خوبی از آن برخوردار اند.

asemari.ir
asemari.ir
دلفین ها

در اوایل زندگی هر دلفین صوت منحصر به فرد خود را تولید می کند.که هویت فردی آنها را مشخص می کند.از آنجا که هر صوت منحصر به فرد است دلفین ها می توانند باتقلید صوت یک دلفین که می خواهند با او ارتباط بر قرار کنند با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

دلفین ها در بین حیوانات بهترین مغز را دارند .آنها سریع مهارتهایی را که آموزش می بینند یادمیگیرند.هم چنین آنها توانایی تشخیص خود را در آینه دارند.آنها به عنوان حیوانات هوشمند شناخته شده اند.

مغز دلفین برای آگاهی واحساسات سازمان یافته است.همانطور که لری ماریو متخصص دلفین ها می گوید :اگر استانداردهای انسان برای اطلاعات بروی حیوانات اعمال شود مغز دلفین ها بسیار نزدیک به توانایی ذهنی ما هستند.

asemari.ir
asemari.ir
نهنگ ها

نهنگ ها جثه بسیار عظیمی دارند و اغلب آنها از صداهای پیچیده برای برقراری ارتباط با همدیگر استفاده می کنند.و فعالیت های خود را این چنین در گروه ها هماهنگ می کنند.

asemari.ir
asemari.ir
سگ ها

سگ ها را همیشه به عنوان حیوانات وفادار شناخته ایم غافل از اینکه این حیوانات توانایی ذهنی نیز دارند.سگ ها به راحتی مهارتهای جدیدی را یاد می گیرند.و سریع به آموزش های انسانی پاسخ می دهند.

آنها می توانند تغییرات کوچک جزئی را نیز تشخیص دهند.هوش عاطفی این حیوان بسیار بالاست.و این همان چیزی است که ما از آن به عنوان وفاداری سگ یاد می کنیم.

asemari.ir
asemari.ir
اختاپوس ها

هشت پا را به عنوان هوشمند ترین بی مهرگان می نامند.آنها شکارچیان بسیار ماهری هستند که هنگام پیدا کردن غذا از استراتژی های گسترده استفاده می کنند.

و مانند بسیاری از حیوانات دیگر توان حل برخی مشکلات بسیار پیچیده را دارند.

asemari.ir
asemari.ir
فیل ها

این حیوانات دارای مغز بزرگی هستند که البته این اصلا ربطی به جثه بزرگ آنها ندارد.فیل ها از مغز خود برای پردازش تعاملات پیچیده استفاده می کنند.توانایی فیل ها برای یادگیری چشمگیر است و این باعث شده که فیل ها یکی از باهوشترین حیوانات به شمار آیند.

آنها می توانند در آینه خود را تشخیص دهند این حیوانات اجتماعی دلسوز و همدل اند.تنه و پاهایشان باعث ایجاد فعالیت لرزه ایی می شود و این به آنها امکان می دهد با یکدیگر در موضوعات مختلف با یکدیگر ارتباط برقرار پیدا کنند.

فیل ها احتمالا تنها پستانداران زمین اند که با استفاده از سیگنال های لرزه ایی ارتباط برقرار می کنند.

asemari.ir
asemari.ir
کبوتر

دلیلی وجود دارد که در طول تاریخ کبوتر برای مکان یابی میدان های جنگی مورد استفاده قرار می گرفته است.آنها در تشخیص موقعیت جغرافیایی بسیار خوب هستند.

و مطالعات نشان داده اند که توانایی شگفت انگیزی برای بیاد آوردن مردم و مکان ها در طول زندگی خود دارند.

asemari.ir
asemari.ir
کلاغ

درکنار کبوتر کلاغ ها یکی از پر طرفدارترین پرندگان جهان هستند.آنها توانایی حل مسائل پیچیده و سازگاری با موقعیت های دشوار را دارند.که می تواند در جمع آوری مواد غذایی دیده شوند.

مغز کلاغ به اندازه انگشت شست انسان است که نسبت به بدن آن بزرگتر است.کلاغ ها چهره افراد را بیاد می آورند.

asemari.ir
asemari.ir
گوسفند

از همه حیوانات گوسفندها دارای قدرتمند ترین خاطرات هستند.تحقیقات نشان داده آنها توانایی شناسایی گوسفندی را که گم شده است را دارند.

علاوه بر این آنها طیف گسترده ایی از احساسات و واکنش به چیزهای مختلف را که در اطراف آنها اتفاق افتاده نشان می دهند.که این سطح بالای هوش آنها را نشان می دهد.

asemari.ir
asemari.ir
بابون ها

میمون های قدیمی اند که دارای توانایی شناختی بسیار شبیه به شامپانزه دارند.با توجه به نحوه رفتار آنها می توانید ببینید که چگونه این موجودات مانند انسان رفتار می کنند.

برخلاف دیگر حیوانات مطالعات نشان میدهدکه در برخی از سطوح بابونها می دانند که چگونه استرس را شناسایی و با آن کنا بیایند.آنها سیستم های پیچیده اجتماعی را ایجاد می کنندو می توانند هنگام مواجهه با شرایط دشوار بطور انتقادی فکر کنند.

asemari.ir
asemari.ir

برچسب ها

مریم شینی

مریم شینی فارغ التحصل از دانشگاه شهید چمران اهواز - علاقمند به وب و فضای مجازی. از اینکه بتوانم مطالب جذاب و مورد علاقه شما را ارائه دهیم بسیار خوشحال میشم. با ارائه نظرات و پیشنهادات خود به افزایش کیفیت سایت کمک کنید. اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی و معرفی به دوستان خود فراموش نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن