سرگرمی

۱۰ تا از کوچکترین کشورهای جهان

کوچکترین کشورهای جهان که بر اساس مساحت شان به آنها لقب کوچکترین کشورها را داده اند.کلا ۱۹۶ کشور در جهان وجود دارد که .این کشورها برخی مرفه برخی فقیر برخی ناامن ترین و برخی شادترین کشورهای دنیا هستند .

اما در این میان ما میخواهیم کوچکترین کشورهای جهان را به شما معرفی کنیم .کشور به یک منطقه وسیع و تعدادی از مردم اطلاق می شود اما کشورهایی نیز هستند با مساحت کمتر از ۴۰۰ کیلومتر مربع.

وب سایت آسماری در ادامه کوچکترین کشورها را به شما معرفی می کند.

کوچکترین کشورهای جهان

۱-واتیکان کوچکترین کشور جهان

واتیکان با مساحت ۴۴/. کیلومتر مربع کوچکترین کشور جهان است.این کشور به طور کامل در داخل رم پاینخت ایتالیا قرار دارد و مرکز کلیسای کاتولیک است.این کلیسا هم چنین بزرگترین کلیسای جهان نیز محسوب می شود.

کلیسای سنت پیتر که دارای برخی از مهم ترین آثار هنری رنسانس مانند پیتاو ایجاد آدم است.درآمد آن از طریق کمک های داوطلبانه بیش از ۱ میلیارد عضو کلیسای کاتولیک در سراسر جهان است.

بقیه اقتصاد آن از طریق فروش تمبر پستی -ماموریت توریستی و هزینه پذیرش مو زه ها به دست می آید.

واتیکان کوچکترین کشور جهان
واتیکان کوچکترین کشورهای جهان
۲-موناکو دومین کشور کوچک جهان

کشور موناکو با مساحت ۲ کیلومتر مربع در فرانسه واقع شده است.و تعداد زیادی از میلیاردرهای جهان در آن قرار داردند.این کشور کشوری مناسب برای خوش گذرانی و سرگرمی است .

جمعیت این کشور ۳۶۰۰۰نفر است.مهم ترین رویداد سالانه این کشور مسابقات فرمول ۱ است که در مسیر خود از این کشور عبور می کند.

موناکو در بین کوچکترین کشورهای جهان دومین کشور کوچک جهان است
موناکو در بین کوچکترین کشورهای جهان دومین کشور کوچک جهان است
۳-نائورو

جزیره ایی که در شرق استرالیا واقع شده است که کوچکترین جزیره در جهان است.این جزیره در دهه ۱۹۸۰ بخاطر فسفات شناخته می شد اما در حال حاضر جزیره ایی خالی از گردشگر است.

اکنون منابع فسفات این جزیره کاهش یافته است و منجر به نرخ ۹۰ درصد بیکاری در کشور شده است.این کشور هم چنین به عنوان کشوری با چاق ترین افراد در جهان شناخته می شود.

که ۹۷درصد مردان و ۹۳ درصد زنان دارای چاقی یا اضافه وزن هستند.مساحت این کشور ۲۱ کیلومتر مربع است.

asemari.ir
asemari.ir
۴-توالو

یکی از کوچکترین کشورهای جهان کشور توالو ۲۶ کیلومتر مربع مساحت داردو چهارمین کشور کوچک جهان است.این کشور به عنوان جزایر آلیس شناخته می شد.و در اقیانوس آرام شمال شرقی استرالیا واقع شده است.

در این کشور تنها یک بیمارستان در جزیره اصلی قرار دارد.این کشور یک بار در قلمرو انگلیس بود اما در سال ۱۹۷۸مستقل شد.در این کشور گردشگری از اهمیت خاصی برخوردار نیست.

در سال ۲۰۱۰ کمتر از ۲۰۰۰بازدید کننده به توالو آمدند که ۶۵ درصد آنها برای کسب و کار آمده بودند.

۵-سن مارینو

کشور سن مارینو با مساحت ۶۱ کیلومتر مربع در اطراف ایتالیا قرار دارد.و پنجمین کشور کوچک دنیاست.و این صحبت هم وجود دارد که کشور سن مارینو قدیمی ترین کشور مستقل باقیمانده در جهان است.

هم چنین یکی از ثروتمند ترین کشورها از نظر تولید ناخالص داخلی سرانه است.سومین کشور کوچک در اروپا ست و جمعیت آن سی هزار نفر است.و یکی از کمترین نرخ های بیکاری در جهان را دارد.

asemari.ir
asemari.ir
۶- لیختن اشتاین

یکی از کوچکترین کشورهای جهان کشور لیختن اشتاین است که مساحت این کشور ۱۶۰ کیلومتر مربع است.یک کشور آلمانی زبان است که بطور کامل در کوههای آلپ قرار گرفته است.لیختن اشتاین در میان سوئیس و اتریش واقع شده است.

و ثروتمند ترین کشور جهان با تولید ناخالص داخلی سرانه و با کمترین نرخ بیکاری یعنی ۱/۵ درصد است.ورود به این کشور کمی دشوار است.زیرا هیچ فرودگاهی در مرزهای آن وجود ندارد.

اگر شما بخواهید به این کشور وارد شوید باید از طریق فرودگاه زوریخ سوئیس بیرون بروند تا بتوانند به این کشور که توسط یک شاهزاده اداره می شودبرسند.لیختن اشتاین با ۱۶۰ کیلومتر مربع ششمین کشور کوچک دنیاست.

asemari.ir
asemari.ir
۷-جزایر مارشال

این کشور با ۱۸۱ کیلومتر مربع بطور رسمی جمهوری جزایر مارشال نامیده می شود.جزیره ایی که در اقیانوس آرام نیم ساعتی بین ایالت هاوایی و قاره استرالیا یافت می شود.

منطقه ایی که این جزایر را احاطه کرده است به طور باور نکردنی از نظر زیستی شامل بیش از ۸۰۰ گونه ماهی و هم چنین ۱۶۰ نوع مرجان است.

asemari.ir
asemari.ir
۸-سنت کیتس و نویس

این کشور با ۲۶۱ کیلومتر مربع هشتمین کشور کوچک دنیاست.این دو جزیره در جزایر کارائیب هستند که توسط اروپایی ها اشغال شد.آنها در مجموع ۲۶۱ کیلومتر مربع اشغال کردند که نتیجه آن این شد که این کشور هشتمین کشور کوچک دنیا شناخته شد.

اقتصاد این کشور بسته به گردشگری و کشاورزی و صنایع کوچک است.در این کشور مکانهای غواصی فوق العاده ایی وجود دارد . هتل ها و محل های استراحت زیادی برای گردشگران فراهم کرده است.

۹-مالدیو

این کشور با مساحتی بالغ بر ۳۰۰ کیلومتر مربع یک جزیره توریستی محبوب در اقیانوس هند است.این کشور کوچکترین کشور آسیایی است .بیش از ۱/۱۹۱ جزیره مرجانی در مالدیو وجود دارد.

که بیش از ۹۰/۰۰۰ کیلومتر مربع گسترش می یابد و این یکی از کوچکترین کشورهای جهان است.

asemari.ir
asemari.ir
۱۰-مالت

کشور مالت با مساحتی بالغ بر ۳۱۶ کیلومتر مربع در دریای مدیترانه واقع شده است.و از سه جزیره گوزو-کمینو و مالت تشکیل شده است.به دلیل آب و هوای خوب -سواحل جذاب و تاریخ غنی این کشور مقصد گردشگری مردم از نقاط مختلف جهان است.

برچسب ها

مریم شینی

مریم شینی فارغ التحصل از دانشگاه شهید چمران اهواز - علاقمند به وب و فضای مجازی. از اینکه بتوانم مطالب جذاب و مورد علاقه شما را ارائه دهیم بسیار خوشحال میشم. با ارائه نظرات و پیشنهادات خود به افزایش کیفیت سایت کمک کنید. اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی و معرفی به دوستان خود فراموش نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن