سرگرمی

بزرگترین مارهای دنیا

بزرگترین مارهای دنیا با طول یا وزن شان شناخته می شوند.اغلب این مارها از خانواده بوآ و پیتون ها هستند.آنها عبارتند از PYTHON و ANACONDAS و CONACONSTRICTOR ها.

طولانی ترین مار که طول آن تا ۱۸/۵-۱۸/۸ فوت است مار کبری است و خطرناک ترین گونه زهر معدنی احتمالا گدافر گابوت است.که بیشترین مقدار سم را دارد.

با توجه به  گزارشاتی که در این مورد شده با توجه به طول علاوه بر موارد ذکر شده دو گونه مار دیگر وجود دارد که ممکن است به طول ۲۰ فوت (۶/۱)یا بیشتر برسد.

پیتون MORELIA OENPELLIENSIS و پیتون زیتون LIASIS OLIVACEUS  که اطلاعات موجود در مورد این گونه محدود است.

پیتون OENPELL به عنوان نادر ترین پیتون در جهان شناخته شده است.مهم است که آگاه باشیم در حداکثر گزارش شده این گونه ها تغییرات قابل توجهی وجود دارد.

و اکثر اندازه گیری ها واقعا قابل تایید نیست.بنابراین اندازه های ذکر شده نباید نهایی شود.بطور کلی اندازه های گزارش شده احتمالا بیش از حد است .به رغم آنچه که سالهاست یک پیشنهاد دائمی برای یک پاداش بزرگ مالی در ابتدا ۱۰۰۰ دلار توسط رزولت رئیس جمهور امریکا در اوایل دهه ۱۹۰۰ و بعدا ۱۵۰۰۰ دلار در سال ۱۹۷۸ افزایش یافت و ۵۰۰۰۰ دلار در سال ۱۹۸۰  برای یک مار زنده سالم با طول بیش از ۳۰ فوت (۹/۱) توسط جامعه نیویورک.

اگر چه بطور کلی همه قبول دارند که مار پیتون طولانی ترین مار دنیاست به نظر می رسد طول بر آورد طولانی تر از ۶/۳۵ (۲۰فوت -۱۰ اینچ) اندازه گیری شده .

مارهای غول پیکر بسیار ترسناک هستند اما از جهات بسیاری نیز شگفت انگیزند.شما ممکن است از خود بپرسید چگونه این حیوانات موجودات دیگر را می بلعند. در این جا ما ۸ تا از بزرگترین مارهای دنیا را به شما معرفی می کنیم.

بزرگترین مارهای دنیا

BOA CONSTRICTOR

یکی از بزرگترین مارهای دنیا بوآ یک مار غیر سمی است که می تواند بین ۱۲-۱۸ فوت طول و ۴۵کیلوگرم وزن داشته باشد.آنها در جنگل های بارانی گرمسیری ساوانا و سرزمین های بیابانی امریکای جنوبی و مرکزی زندگی می کنند.

بدن مار بوآ می تواند به رنگ قهوه ایی مایل به قرمز – قرمز -سبز یا زرد با نوارها و خطوط صاف تیره باشد.این مارها بیشتر گربه وحشی – گوزن -میمون ها و پرندگان را شکار می کند.

این مارها شناگران عالی هستند و این مارها شب را برای شکار انتخاب می کنند.

مار بوآ یکی از بزرگترین مارهای دنیا است.asemari.ir
مار بوآ یکی از بزرگترین مارهای دنیا است.asemari.ir
ANACONDAS زرد

یکی دیگر از بزرگترین مارهای دنیا  و دومین مار بزرگ جهان مار ANACONDASاست . بین ۱۰تا۱۵ فوت طول دارد. و وزن آن چیزی حدود ۶۰ کیلو است.این مار دارای پوست زرد بسیار جذاب با لکه های سیاه است .و آنها می توانند در آب های باتلاق ها به راحتی پنهان شوند.

این مارها ناگهانی به شکار حمله می کنند و پس از گرفتن طعمه به آن می پیچد تا آن را به کام مرگ بکشاند.شکار این مار بیشتر شامل گوزن – ماهی و لاک پشت است.

بزرگترین مارهای دنیا-asemari.ir
بزرگترین مارهای دنیا-asemari.ir
مار پیتون

یکی از بزرگترین مارها در جهان است . هم از لحاظ طول و هم از لحاظ وزن .مارهای غول پیکر تا ۸/۵ متر طول و وزن آن را تا ۹۰ کیلو گرم تخمین زده اند.مارهای پیتون در جنگلهای بارانی گرمسیری و چمن زارهای استرالیا و پایوآ گینه پیدا شده اند.

asemari.ir
asemari.ir
پایتون هندی

این مار یک مار غیر سمی است که در جنوب آسیا بافت می شود.این مار می تواند حداکثر طول ۶/۴ متر و وزن آن تا ۹۱ کیلوگرم می تواند باشد.آنا در جنگل های بارانی و درختچه ها زندگی می کنند.

پوست پایتون هندی به رنگ زرد قهوه ایی یا کرم رنگ است.این مارها معمولا شب را برای شکار انتخاب می کنند.آنها دارای گیرنده های شیمیایی برای کشتن شکار هستند .

پس از گرفتن شکار پایتون هندی غول پیکر آن را با فشردن به کام مرگ می کشاند . شکار این مار بیشتر جوندگان و دیگر پستانداران کوچک است .آنها هم چنین پرندگان و دوزیستان را می خورند.

asemari.ir
asemari.ir
پایتون آفریقایی

یک مار غیر سمی و بزرگترین مار آفریقا است .این مار ۷/۵ متر طول دارند و وزن آنها تا ۱۱۴ کیلو گرم می رسد.این مار در بوته ها -مراتع -جنگل ها ی گرم آفریقای غربی و مرکزی ساکن است.

مانند دیگر پایتون ها پایتون آفریقایی عمدتا جوندگان بزرگ -میمون -خوک -مارمولک و تمساح را شکار می کنند.پایتون های آفریقایی می توانند تا یک سال پس از خوردن یک طعمه بزرگ مانند یک تمساح یا کروکودیل زندگی کند.

در فصل خشک پایتون های آفریقایی فعالیت ندارند که به معنی کاهش فعالیت متابولیک برای حفظ انرژی در شرایط آب و هوایی سخت است.

asemari.ir
asemari.ir
پایتون BURMESE

سومین مار بزرگ در دنیاست . آنها می توانند بین ۵ تا ۷/۶ و حداکثر وزن ۱۳۷ کیلوگرم را داشته باشند.این مارها در تالاب ها -باتلاق ها -جنگل ها و چمن زارها و رودخانه های آسیای جنوب شرقی زندگی می کنند.

بدن این مارها در رنگ های مختلف خاکستری -قهوه ایی و قهوه ایی مایل به قرمز است .این پیتون ها بسیار بینایی ضعیفی دارند و خرگوش -موش صحرایی و پرندگان کوچک -گوزن و خوک می خورند.

asemari.ir
asemari.ir
پیتون بافتنی

طول آنها حداکثر ده متر است . پستون بافتنی طولانی ترین مار در جهان است .و از شناخته شده ترین گونه های پیتون در جهان است.این مار تا ۱۳۵ کیلوگرم وزن دارد .

و در جنگله ای بارانی -رودخانه های کوچک در آسیای جنوب شرقی یافت می شود.این یک مار غیر سمی است و عمدتا بر روی زمین یافت می شود.پوست این مار در رنگهای مختلف طلایی -سیاه -سبز زیتونی با پلاک های قهوه ایی است.

این مار فقط در شب شکار میکند و میمون -موش -گاو -گوزن را برای شکار انتخاب می کند.

آناکوندا سبز

یکی از بزرگترین مارهای دنیا و در واقع بزرگترین مار در جهان  مار آناکوندا سبز است . آنها می توانند بین ۶ تا ۹ متر طول داشته باشند.وزن آنها تا ۲۵۰ کیلو گرم می رسد.این مار تقریبا دو برابر پیتون طولانی ترین مار جهان است .

asemari.ir
asemari.ir

این مار غیر سمی است و در باتلاق ها و رودخانه های سراسر آمریکای جنوبی یافت می شود.آناکوندای زن بزرگتر از مردان است.همانطور که از نام آن مشخص است آنها سبز زیتونی یا سبز با پلاک های سیاه هستند.

این مار بیشتر عمر خود را در آب می گذراند و می تواند با سرعت باور نکردنی شنا کند.چشم ها و سوراخ بینی این مار در بالای سر این مار واقع شده است بطوری که آنها حتی زمانی که غرق آب هستند می توانند ببینند و نفس بکشند.

منبع : سایت های خارجی

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

مریم شینی

مریم شینی فارغ التحصل از دانشگاه شهید چمران اهواز - علاقمند به وب و فضای مجازی. از اینکه بتوانم مطالب جذاب و مورد علاقه شما را ارائه دهیم بسیار خوشحال میشم. با ارائه نظرات و پیشنهادات خود به افزایش کیفیت سایت کمک کنید. اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی و معرفی به دوستان خود فراموش نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن