دانستنی ها

با چه مردانی نباید ازدواج کرد ؟

با چه مردانی نباید ازدواج کرد ؟ هر جوابی که شما به این سوال بدهید به شما کمک خواهد کرد که انتخاب درست تری برای ازدواج داشته باشید.راز یک ازدواج شاد پیدا کردن کسی است که مطابق معیارهای شما باشد.

البته منظور معیارهای منطقی و عقلانی است .هدف ما مشخص کردن معیارهای عقلانی برای ازدواج  است.با یک ازدواج غلط زندگی پر از ناراحتی و ناخوشایندی خواهید داشت .

که سرانجام آن چیزی جز طلاق نخواهد بود .قبل از اینکه رابطه شما عمیق شود باید سعی کنید طرف مقابل را بشناسید و از زیرو بم شخصیت او مطلع شوید .و بعد در مورد ازدواج کردن یا نکردن با آن شخص تصمیم بگیرید.

انتخاب شما اگر عاقلانه و با چشم باز باشد بعید است شکست بخورید.ازدواج به معنی زندگی با یک فرد برای یک عمر است .شما باید با کسی ازدواج کنید که بتوانید یک عمر او را دوست داشته باشید.

انتخاب برای ازدواج انتخاب برای یک عمر است.از خود بپرسید آیا ازدواج زندگی مرا بهتر خواهد کرد ؟آیا او واقعا ایده آل است ؟ اگر نه او را کنار بگذارید.

با چه مردانی نباید ازدواج کرد

مردان دروغگو

کاملا واضح است که در هر رابطه باید صداقت و شفافیت وجود داشته باشد.اگر شریک زندگی شما در مورد چیزهای کوچک دروغ می گوید این یک نقطه ضعف است که نباید نادیده گرفته شود.

دروغ اعتیاد آور است و شخصی که شروع به دروغ گفتن می کند دیگر نمی تواند بدون دروغ زندگی کند.افراد دروغگو بدون اینکه متوجه باشند همه زندگیشان را با دروغ پیش می برند.

حتی شنیدن یک دروغ از طرف فرد مقابل باعث می شود شما هیچ وقت نتوانید مثل سابق به او اعتماد کنید.با توجه به اینکه دروغگوها همیشه دروغ خود را انکار می کنند پی بردن به شخصیت ذاتی آنها خیلی سخت نیست.

چندبار که این رفتار تکرار شود شما می فهمید که این آدم دروغگو است .این ها بیشترین کاری که می کنند این است که وعده وعیدهایی می دهند که که عملی شدنشان دور از انتظار است.

وعده های آنها دروغهایی هستند که با آن صرفا می خواهند سر شما را شیره بمالند.در جواب این سوال که با چه مردانی نباید ازدواج کرد باید گفت مردان دروغگو.

asemari.ir
asemari.ir
مردانی که دنبال زنان دیگرند

برخی مردان با وجود اینکه ازدواج کرده اند باز هم چشم به زنان دیگر دارند و نمی توانند پایبند زندگی مشترک باشند .این ها در دوران آشنایی و نامزدی نیز رفتارهایی از این دست نشان می دهند .

با کمی زیرکی می توانید از میزان تعهد طرف مقابلتان باخبر شوید. فقط کمی زیرکی می خواهد.مسلما این از رفتارهایی است که اگر طرف مقابل شما آن را داشته باشد  بدون هیچ درنگی باید رابطه را خاتمه دهید.

چرا که اگر با این فرد ازدواج هم بکنید پس از ازدواج مجبور به طلاق خواهید شد.این مردان در هر کجای رابطه که با شما باشند تنوع طلبند و هر زمان ممکن است به شما خیانت کنند.در جواب این سوال که با چه مردانی نباید ازدواج کرد باید گفت مردان هوسباز.

مردانی که به مادرشان وابسته اند

این مردان هر چقدر هم که شما را دوست داشته باشند از مادرشان عزیز تر نیستید.آنها همیشه گوش به زنگ سخنان گهربار مادرشان اند تا تکلیف شان را مشخص کند .

ریز و درشت اتفاقات زندگی شما باید از رصد مادر شوهر عزیزتان بگذرد.تمام تصمیمات شغلی و اقتصادی و خرید هر چیز ریز و درشت همه را مادر شوهر جان باید تایید کند.

سررشته و نبض زندگی این مردان نیز در دست مادرشان است .نیازی به توضیح اضافی نیست این ازدواج از بیخ غلط است .احتمالا شما هم سلیقه و انتخاب مادر شوهر بوده اید نه خود این آقا.در جواب این سوال که با چه مردانی نباید ازدواج کرد باید گفت مردانی که  وابسته به مادرشان هستند.

مردانی که تمام وقتشان را صرف کار می کنند

این مردان در کارشان بسیار موفق و کار کشته اند و بسیار به تعهدات کاری خود پایبند هستند.اما تنها مشکل آنها این است که اولویت اولشان  در زندگی  کار است .به همین دلیل تاریخ روزهای ماندگار زندگی تان در خاطرش نمی ماند .

این مرد همه جوره شما را تامین می کند ولی در دورهمی های خانوادگی -جشن تولدها و عروسی ها و تفریحات دوستانه تنها خواهید بود .دیر یا زود این مسئله به مشکل جدی زندگیتان تبدیل خواهد شد.

در جواب این سوال که با چه مردانی نباید ازدواج کرد باید گفت مردانی که تمام وقتشان را صرف کار می کنند.

asemari.ir
asemari.ir
مردانی که آزادی شما را محدود می کنند

این مردان اگر چه ادعا می کنند بسیار به شما علاقه مند اند ولی با کارهایشان این را نقض می کنند.مثلا در زمانی که می دانند شما دوست دارید با بهترین دوستتان بیرون بروید و تفریح کنید دقیقا شما را از رفت و امد با همان دوست محروم می کنند.

افرادی که این رفتار را دارند آن را در دوران آشنایی بروز می دهند یعنی نمی توانند آن راپنهان کنند.چون این رفتار در ذاتشان ریشه دوانده .

در جواب این سوال که با چه مردانی نباید ازدواج کرد باید گفت مردانی که شما را محدود می کنند.

مردانی که می خواهند شما را عوض کنند

اولین تلنگر های این رفتار در اولین روزهای آشنایی خود را نشان خواهد داد و به مرور بیشتر و پر رنگ تر خواهد شد.بعضی مردان مدام به فکر تغییر طرف مقابلشان هستند .

این یعنی اینکه من شما را آنطور که هستی دوست نخواهم داشت مگر این که آنی شوی که من می خواهم .شاید این رفتار را در دوران آشنایی جدی نگیریم .اما این موضوعی است که قبل از ازدواج مفصلا حرف بزنید و به یک نتیجه قابل قبول رسید در غیر این ضورت بعد ازدواج با مشکل جدی مواجه خواهید شد.

مردانی که از لحاظ اعتقادی و اخلاقی با شما در یک سطح نیستند

وقتی دو نفر از لحاظ اعتقادی با هم متفاوتند این یعنی آنها از دو دنیای متفاوتند . این اتفاق از روزهای اول آشنایی خود را نشان می دهد .اگر تحت تاثیر عواطف و احساسات ابتدای رابطه قرار نگیرید .

این فرد نیز مثل فردی که می خواهد طرف مقابلش را عوض کند مطمئنا در پی آن خواهد بود که شما را عوض کند و با خود همراه و هم سو کند.

با چه مردانی نباید ازدواج کرد
با چه مردانی نباید ازدواج کرد
مردانی که پرخاشگر و عصبی اند

این افراد زمانی که چیزی باب میل شان نباشد با سر و صدا و پرخاش شما را مجبور می کند که باب میلشان رفتار کنید. آن ها با ایجاد ترس و وحشت در شما اختیار زندگی را به دست می گیرد .

با این رفتارها کم کم احترام و علاقه بین شما از بین میرود و شما چه بخواهید چه نخواهید بعداز گذشت چندسال خواهید دید که به پایان خط رسیده اید.

مردانی که وسواس دارند

این مردان با همه چیز شما مشکل دارند.اینکه چرا اینقدر با گوشی حرف میزنید و اینکه چرا فلان مطلب را در رسانه اجتماعی گذاشته اید.حالا فکر کنید شما می خواهید یک عمر با این مرد در زیر یک سقف زندگی کنید.

مدام باید در مورد کوچکترین کارهایتان جواب پس بدهید .هر چقدر هم به این مرد علاقه داشته باشید این ازدواج به یک زندگی پر مشقت نمی ارزد .این رفتار مثل سم روح شما را مسموم می کند.

هر چقدر هم تلاش کنید هرگز نخواهید توانست اعتماد این مرد را جلب کنید .

با چه مردانی نباید ازدواج کرد
با چه مردانی نباید ازدواج کرد
مردانی که استقلال مالی ندارند

این مردان یا اصولا اهل کار نیستند یا آنقدر ول خرج اند که هر چه در آمد دارند خرج می کنند و همیشه از لحاظ اقتصادی مشکل دارند و به دیگران وابسته یا به اصطلاح آویزان اند.

ازدواج با چنین افرادی دیر یا زود شما را دچار مشکل جدی خواهد کرد .این به این معنا نیست که شما حتما باید با یک فرد پولدار ازدواج کنید.بلکه به این معناست که باید با کسی ازدواج کنید که بتواند از پس حداقل هزینه های زندگی بربیاید.

این مرد باید قادر باشد صرفه جویی کند و در زندگی اقتصادی اش  اولویت داشته باشد .اگر اکنون نتوانست بعد ازدواج هم نخواهد توانست.

مردان غرغرو

بعضی مردان  همیشه ناراضی اند.مهم نیست اوضاع چطور باشد آنها همیشه چیزی برای شکایت دارند.ازدواج با چنین مردی کار هوشمندانه ایی نخواهد بود .اگر قصد ازدواج با این مرد را داشته باشید باید خود را برای شکایات او تا آخر عمر آماده کنید.

این مرد به هیچ وجه نمی تواند برای یک ازدواج ایده آل باشد.

مردی که برای شما احترام قائل نیست

این مردان از غیر قابل تحمل ترین انسان ها هستند و تحمل آنها حتی برای چند ساعت هم سخت است  چه برسد به زندگی زیر یک سقف با این مرد.این مردها شما و عقاید شما را مسخره می کنند.

و این یعنی اینکه تو از من پایین تر هستی و این اوج بی ادبی و بی احترامی به شماست .

با چه مردانی نباید ازدواج کرد-asemari.ir
با چه مردانی نباید ازدواج کرد-asemari.ir
مردانی که باعث می شوند حس بدی در مورد خودتان داشته باشید

این مردان آنقدر از شما ایراد می گیرند که ناخود آگاه شما را به این باور می رسانند که بدترین و بی لیاقت ترین آدم روی زمین هستید.هدف ازدواج رشد شخصیت شماست و اینکه به آرامش برسید.

 با این ازدواج شما از لحاظ شخصیتی نه تنها رشد نخواهید کرد بلکه سقوط خواهید کرد.و رنگ آرامش را در آن زندگی نخواهید دید.چرا که مدام استرس این را خواهید داشت که از نظر او چطور به نظر می آیید.

قطع کردن یک رابطه دردناک خواهد بود ولی جدایی و طلاق چند سال بعد از زندگی مشترک بسیار غم انگیز تر خواهد بود .در اینکه هیچ کس کامل نیست شکی نیست اما بعضی رفتارها آنقدر زننده اند به تنهایی برای قطع یک رابطه کافی اند.

منبع: سایت های خارجی

برچسب ها
نمایش بیشتر

مریم شینی

مریم شینی فارغ التحصل از دانشگاه شهید چمران اهواز - علاقمند به وب و فضای مجازی. از اینکه بتوانم مطالب جذاب و مورد علاقه شما را ارائه دهیم بسیار خوشحال میشم. با ارائه نظرات و پیشنهادات خود به افزایش کیفیت سایت کمک کنید. اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی و معرفی به دوستان خود فراموش نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن