سرگرمی

دستیابی به ثروت با برخورداری از فکری روشن

دستیابی به ثروت دغدغه بسیاری از افراد است و تقریبا همه آرزوی دست یافتن به آن را دارند و رویایش را در سر می پرورانند.همه تلاش می کنند با کنار زدن بقیه زودتر به ثروت برسند .حتی آنهایی هم که ثروتمند اند نیز در صدد دستیابی به ثروت بیشتر اند. دستیابی به ثروت موضوع رقابت بسیاری از افراد است.اما کمتر کسی به این فکر می کند که با بخشش می تواند به ثروت بیشتری برسد

در واقع بخشش ثروت را نه تنها کم نمی کند بلکه بیشترش هم می کند.نیکی بالرمن در یکی از مدارس بوستون درس می دهد. او در سال ۲۰۱۴ کمپینی بنام برای دیگران آرزو

کن راه اندازی کرد.او می خواست برای هریک از دانش اموزان خود کتابی بخرد تا در تعطیلات مطالعه کردن را تمرین کنند.اسپانسر این کمپین هزینه تهیه سه کتاب برای هر دانش آموز را تامین کرد. و به بالرمن نیز جایزه بزرگیبه مبلغ ۱۵۰ هزار دلار پرداخت.بالرمن مبلغ جایزه خود را وقف مدرسه کرد.

او بعد ها به گزارشگران چنین گفت:برای من گزینه دیگری وجود نداشت.آرزوی من برای کودکان بود و این پول جز برای آنها کجا می توانست خرج شود؟بالرمن یک مثال ایتدایی از موضوع مورد علاقه من یعنی فراوانی است.

افرادی که چنین ذهنیتی دارند بر این باورند که دستیابی به ثروت آنقدر فراوان است که بتوان آن را با دیگران قسمت کردآنها مخالف کسانی اند که بر اساس ذهنیت کمبود عمل می کنند.و همه چیز را از منابع مالی گرفته تا اعتبار شغلی خود احتکار می کنند.هر چقدر که ما به ثروتمندان بخشنده ایی چون بیل گیتس احترام میگذاریم افراد دیگری نیز هستندکه با وجود قرار گرفتن در کف نمودار ثروت فوق العاده بخشنده اند.در باره این موضوع اخیرا تحقیقات زیادی صورت گرفته است .

دستیابی به ثروت با تفکر فراوانی
دستیابی به ثروت با تفکر فراوانی

در سال ۲۰۱۱ امریکایی هایی که در ۲۰ درصد بالای طیف ثروتمندان این کشور قرار داشتند ۱/۳ درصد از درآمد خود را به خیریه بخشیدند.افرادی که در ۲۰ درصد انتهایی این طیف قرار داشتند ۳/۲ درصد از اموال خود را بخشیدند.

پل پیف محقق دانشگاه کالیفرنیا می گوید : کسانی که بیشتر با درماندگی مردم سرو کار دارندبیشتر در جریان نیازهای همنوع خود هستند.اگر آدم های ضعیف تر از ما داوطلبانه به دیگران پیشنهاد کمک میکنند ماکه ابزار بیشتری در اختیار داریم نمی توانیم بهانه ایی بیاوریم.

وقتی از فراوانی حرف میزنم منظورم تنها بخشندگی مالی نیست .قسمت کردن تمام وجود خودتان  استعداد – ایده – خلاقیت و اگر بتوانید ثروتتان است.تفکر فراوانی نخستین گام برای بها دادن به دیگران است و زمانی که برای دیگران ارزش قائل شوید عظمت شما رشد میکند.این یک چرخه صعودی است.

چگونه از کمبودها خلاص شویم و دستیابی به ثروت برایمان آسان شود

-برای موفقیت های فردی خود تلاش کنید

استعدادهای خود را کشف کنید .چه دارید که به دنیا عرضه کنید؟چه چیز منحصر به فردی در شماست که به جهان بدهید؟ثروت خود را جمع کنید (یادتان باشد از پول حرف نمی زنم) تا بتوانید آن را با دیگران سهیم شوید.

-موفقیت های خود را قسمت کنیداگر در محل کار موفقیتی بدست آوردید خودتان مدعی می شوید یا کسانیکه در راه رسیدن به هدف کمکتان کرده اند را هم می شناسید؟

اگر راه موثر تری پیدا کنید روشی برای انجام کار یا یک استراتژی جدید.آن را پنهان می کنید یا به اطلاع همه اعضای گروهتان می رسانید.

-تشویق کنید

کلام محبت آمیز یک موهبت است.گاهی احساس می کنیم چیزی برای بخشیدن نداریم .اما همواره می توانیم با یک جمله حمایتی معجزه کنیم.چه کسی میداند کلام شما ممکن است الهام بخش کسی در قدم بعدی زندگیش باشد.

-مثل یک خدمتگزار فکر کنید

از دوران کودکی به ما یاد داده اند مراقب علاقه مندی های خودمانباشیم تا بتوانیم بهترین ورزشکار – ادیب -شاگرد اول کلاس شویم .کمتر پیش می آید که فکر کنیم عضوی از یک تیم یا معلمی مانند بالرمن هستیم.که خواسته ها و نیازهای خود را فدای دیگران کرد تا آدم های دیگری به موفقیت برسند.

-اقیانوس را در نظر بگیرید

وقتی در ساحل ایستاده اید وبرخورد امواج به صخره ها را نگاه می کنید بهاین فکر می کنید که آیا این آب انتهایی هم دارد ؟البته که دارد اما از قدرت درک ما خارج است .

پس اینطور فکر می کنیم که آب دریا فراوان و بی انتهاست.هیچ وقت یک سطل پر از ماسه را از کودکیکه می خواهد قلعه شنی بسازد دریغ نمی کنید .چون این سطل را می توان بارها و بارها دوباره پر کرد.تفکر فراوانی نیز همین گونه عمل میکند.شما دانش – ثروت و ایده های خودرا می بخشید چون می دانید از آنها به وفور یافت می شود.به شما اطمینان می دهم که هرچه می بخشید با سود هزار برابر به سوی خودتان باز می گردد.

منبع:مجله موفقیت شماره ۳۵۲ اول تیر ماه ۹۶

برچسب ها

مریم شینی

مریم شینی فارغ التحصل از دانشگاه شهید چمران اهواز - علاقمند به وب و فضای مجازی. از اینکه بتوانم مطالب جذاب و مورد علاقه شما را ارائه دهیم بسیار خوشحال میشم. با ارائه نظرات و پیشنهادات خود به افزایش کیفیت سایت کمک کنید. اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی و معرفی به دوستان خود فراموش نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن