سلامتی

خواص درمانی روغنهای گیاهی

خواص  روغن های گیاهی که بیشترخاصیت درمانی دارند امروزه بر کسی پوشیده نیست.این روغنها به دلیل اینکه طبیعی هستند همه با خیال راحت از انها استفاده میکنند علاوه بر اینکه میتوانند بسیاری از امراض مارا درمان کنند.اگاهی ازخواص  روغن های گیاهی  که در درمان بسیاری از بیماریها ثابت شده است هرکسی رابه استفاده  ازانها ترغیب میکند.

روغن رازیانه

این روغن برای کسانی که درصورت خود لک دارند بسیارمناسب است وعلاوه بر آن به درمان موهای زاید صورت بانوان که بیشتر دراثر مصرف مواد هورمونی است کمک میکند .استفاده از عرق ودمکرده ی این روغن رازیانه  نیز به همه ی خانمها توصیه میشود چراکه تنطیم کننده هورمونهای بدن زنان است وشمارا از دکتررفتن بی نیازمیکند.

روغن رزماری

این روغن تقویت کننده مژه وابرو وهمچنین ضد ریزش ان است.همچنین از ریزش موجلوگیری میکند.اگر به ریزش مومبتلا هستید یکبار این روغن راامتحان کنید.پشیمان نخواهید شد.روغن مورد نیز تقویت کننده ورشددهنده ی مواست وبرای تقویت ابرو وریزش مو نیز استفاده میشود.پیاز دشتی نیز درمان قطعی ریزش قطعه ایی ریزش ریش وموی سراست.هفت روغن نیزبرای تقویت موی سر ضدموخوره وتقویت ابرو ومژه است.روغن حنا از سفیدی مو جلوگیری میکند وموها را تقویت میکند.

روغن پسته

این روغن برای رفع شکستگی ناخن وگوشتهای زائدناخن کاربرد دارد.اگر این مشکل را دارید حتمایکبار این روغن رااستفاده کنید .روغن ناخن برای تقویت وشکستگی ناخن همچنین درمان قارچ ناخن وسفیدی ناخن استفاده میشود.

روغن هویج

این روغن افزایش دهنده ی حالت ارتجاع پوست است.وبرای درمان پوستهای چروک وحساس کاربرد دارد.

روغن جوانه گندم

ضدلک وچین وچروک صورت است.وبرای تقویت موی سر نیز مناسب است.برای دور چشم هم میتوان از ان استفاده کرد.

روغن رزماری موثر در رشدمژه وابرو وجلوگیری از ریزش مو
روغن رزماری موثر در رشدمژه وابرو وجلوگیری از ریزش مو

روغن کافور

در درمان رماتیسم وارتروز بسیارکاربرد دارد.ودردهای عضلانی ومفصلی راکاهش میدهد..روغن سقزنیز در درمان ارتروز ورماتیسم کاربرد دارد ودردهای عضلانی ومفصلی را کاهش میدهد. روغن اسفند نیز دردمفاصل را کاهش میدهد.روغن فلفل نیز دردهای مفصلی را درمان میکند.روغن زنجبیل به درمان ناراحتی مفصلی کمک میکند.

روغن سداب

برای درمان درد گوش نوزادان  وبزرگسالان کابرد دارد.همچنین صدا درگوش را ازبین میبرد.و اعصاب گوش راتقویت میکند.روغن اسفندبرای دردگوش کاربرد دارد.

روغن بنفشه

درمان افتاب سوختگی .ضدچروکهای ریز وبرای تقویت موی سرنیز استفاده میشود.

روغن بواسیر

ضد دردمقعداست.ضدخارش وخونریزی است.و بواسیر را درمان میکند.دم نوش ان نیز دردمقعد را درمان میکند.

روغن سیر

ضدعفونی کننده ی پوست است.وجوش صورت رادرمان میکند.ترمیم کننده وضدریزش مو وتقویت ابرو ودردمفاصل استفاده میشود.

روغن سیاهدانه

تقویت کمر جلوگیری از سفیدی مو و به رشد سینه کمک میکند.

روغن دم اسبی

برای درمان افتادگی صورت استفاده میشود. وبرای بستن منافذ پوست نیز اثر دارد.

روغن گل بابونه

باعث تقویت وشفافیت پوست ومو میشود.وبه درمان دردهای مفصلی کمک میکند.

روغن سیب

در درمان پیری زود رس پوست کاربرد دارد وباایجادطراوت وشادابی پوست.چین وچروک صورت را نیز ازبین میبرد. از دیگر خواص روغن های گیاهی میتوان به روغنهای زیر اشاره کرد:

روغن نعناکمک به سردردهای میگرنی

روغن موزتقویت وشادابی پوست وجلوگیری از پیری زودرس

روغن شترمرغرفع ترکهای پوست بدن کمک به درمان ارتروز

روغن شنبلیلهرفع شوره وتقویت موی سر ضدسوختگی و رفع کک ولک صورت

بیشتر خواص روغن های گیاهی که در بالا ذکرشد در بعضی موارد بین چند روغن مشترک است وشما میتوانید بامطالعه خواص روغن های گیاهی بالا روغن مورد نظر خود راتهیه واستفاده کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

مریم شینی

مریم شینی فارغ التحصل از دانشگاه شهید چمران اهواز - علاقمند به وب و فضای مجازی. از اینکه بتوانم مطالب جذاب و مورد علاقه شما را ارائه دهیم بسیار خوشحال میشم. با ارائه نظرات و پیشنهادات خود به افزایش کیفیت سایت کمک کنید. اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی و معرفی به دوستان خود فراموش نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن